Yarışma Bilgileri
Yarışma Bursa Kupası  Mesafe Uçuşu Yarışması
Tarih 14-15 Haziran 2014
Yarışma Dalı Yamaç Paraşütü Mesafe Uçuşu
Türkiye Pilot Sıralaması Türkiye Pilot sıralamasına puan vermeyecek
Kimler kayıt olabilir Yarışmamız GOSBF,THK ve FAI tarafından onaylanmış olup,FAI CAT 2 onayı alarak FAI sayfasından da yayınlanmıştır.Dolayısı ile yarışmaya katılan pilotlar yarışmada aldıkları puanlara istinaden WPRS puanlaarı da alacaklardır.Yarışmamız 2 gün süreli olması nedeni ile 5 günlük yarışmalardan farklı olarak WPRS puanları FAI tarafından 0,8 ile çarpılarak hesaplanacaktır. http://fai.org/events/events-calendar-and-results?id=34877&EventCalendarId=9931
Katılım Ücreti 70  TL  Yarışma ilk günü kayıtta toplanacaktır
Kimler kayıt olabilir En az 70 uçuşu olan,termik uçuş tecrübesi olan, eğitim aldığı kişi, kulüp veya kurumu referans gösterebilmesi, uçuş seviyesiyle ilgili bilgi verilmesi gerekmektedir. Verilen bilgilerle ilgili ypforumdaki      uçuş kayıtları ve amatör uçucu veri tabanındaki bilgiler kullanılacaktır. Kayıt olacak pilotların GSİM'den Sporcu lisansının olması gerekmektedir. THK sertifikası olanlarda minimum P3 sertifikası olması gerekmektedir.
Kontenjan
Yarışma kontenjanı 70 kişidir
Konaklama
Konaklama Orhangazi Spor Tesisleri önü (iznik göl kenarında)  Çadır kurularak yapılacaktır.Tüm katılımcılar çadır ve uyku tulumlarını kendileri getirecektir.
Ödüller
Genel Klasman,Bayanlar ve Kulüp Kupaları
Sigorta Sigorta Yarışmaya katılacak pilotların SGK(SSK) veya ferdi yamaç paraşütü kaza sigortası olması yeterlidir.
Harita Bölgenin haritası kalkış alanında yarışmacılara verilecektir